Walkiddy

Walkiddy detail

Nová značka z Hamburku, která nabízí kojenecké a dětské oblečení z organické bavlny vyrobené také v souladu se standardy GOTS. Značku založila Ceyda Solak spolu se svým bratrem, jež navrhoval oblečení u světoznámých výrobců (např. Hugo Boss) a vycházeli při tom ze zkušeností svých rodičů, kteří se zabývali výrobou oblečení celý život. Při výrobě spojují kvalitní tureckou BIO bavlnu se severoevropskými vzory a barvami.

Tuto značku Vám nabízíme pro její kvalitu a udržitelnost.

Jedná se o úplnou novinku a jsme pyšní, že Vám ji můžeme nabídnou.

Výhody oblečení z turecké biobavlny s certifikací GOTS

  • Při pěstování biobavlny se bere především ohled na přírodu, a proto se nepoužívají pesticidy.
  • Aby biobavlna zůstala 100% organická, nepoužívají se k jejímu barvení látky, které obsahují jedovaté chemikálie jako jsou např. formaldehydy.
  • Turecká bavlna se vyznačuje dlouhými vlákny a díky tomu je látka jemná na dotek, téměř jako satén a nežmolkuje se.
  • Ekologicky pěstovaná bavlna je prodyšnější a jemnější na dotek než běžná bavlna, protože bavlněné vlákno se nenaruší chemikáliemi a má proto více chmýří. Protože vlákna organické bavlny nebyla oslabena chemikáliemi, nepoškodí se tak snadno jako klasická bavlna, je odolnější, déle vydrží a jeho kvalita se nesnižuje po několika vypráních. I když je pravda, že oblečení z organické bavlny bývá obvykle dražší než oblečení z klasické bavlny, z dlouhodobého hlediska přesto ušetříte. 
  • Takto vypěstovaná a zpracovaná bavlna je vhodná pro děti s citlivou pokožkou, atopickým ekzémem nebo alergiky, kterým materiály ošetřené chemicky způsobují zhoršení jejich "problémů" a díky své prodyšnosti pokožka může lépe dýchat a nedochází ke zvýšenému pocení.
  • Aby výrobce mohl dostat certifikát GOTS musí pravidelně podstupovat kontrolu z hlediska dodržení ekologické kvality a dodržování vhodných sociálních podmínek ve výrobě v souladu s principy Fair Trade.

Chci si prohlédnout si oblečení Walkiddy