Maxomorra

Švédská módní značka která miluje děti a přírodu.

swedish-design

Příběh Maxomorry

V roce 2008, Johan Ström a jeho žena, rodiče v té době dvouletého Maxe, nemohli na trhu najít pro svého syna oblečení, které by bylo pestré, zábavné a udržitelné. Chtěli dětskou módu, která by co nejméně zatěžovala přírodu a byla co nejvíce šetrná k pokožce dětí. Proto se rozhodli dát život své vlastní značce a tak vznikla Maxomorra.

Nápadité oblečení od Maxomorry rychle získává na oblibě ve světě a po 10 letech od založení se prodává ve 32 zemích v 679 obchodech. Každý rok Vám přináší několik nových kolekcí v pestrých barvách s nápaditými motivy. Oblečení se vyrábí od velikosti 50/56 až po velikost 134/140.

 

Certifikát GOTS a Maxomorra

Od roku 2012 se stali držitelem certifikátu Global Organic Textile Standard neboli GOTS. Při výrobě je použita pouze vysoce kvalitní BIO bavlna, materiály a barviva neobsahující jedovaté nebo nebezpečné látky pro zdraví, jako jsou např. formaldehydy, rozpouštědla, karcinogenní barviva. Vše se vyrábí s respektem k zaměstnancům ve výrobním závodu v Indii.

 

Výhody biooblečení s certifikací GOTS

  • Při pěstování biobavlny se bere především ohled na přírodu, a proto se nepoužívají pesticidy.
  • Aby biobavlna zůstala 100% organická, nepoužívají se k jejímu barvení látky, které obsahují jedovaté chemikálie jako jsou např. formaldehydy.
  • Ekologicky pěstovaná bavlna je prodyšnější a jemnější na dotek než běžná bavlna, protože bavlněné vlákno se nenaruší chemikáliemi a má proto více chmýří. Protože vlákna organické bavlny nebyla oslabena chemikáliemi, nepoškodí se tak snadno jako klasická bavlna, je odolnější, déle vydrží a jeho kvalita se nesnižuje po několika vypráních. I když je pravda, že oblečení z organické bavlny bývá obvykle dražší než oblečení z klasické bavlny, z dlouhodobého hlediska přesto ušetříte. 
  • Takto vypěstovaná a zpracovaná bavlna je vhodná pro děti s citlivou pokožkou, atopickým ekzémem nebo alergiky, kterým materiály ošetřené chemicky způsobují zhoršení jejich "problémů" a díky své prodyšnosti pokožka může lépe dýchat a nedochází ke zvýšenému pocení.
  • Aby výrobce mohl dostat certifikát GOTS musí pravidelně podstupovat kontrolu z hlediska dodržení ekologické kvality a dodržování vhodných sociálních podmínek ve výrobě v souladu s principy Fair Trade.

Chci si prohlédnout si oblečení Walkiddy (1)