Certifikát GOTS

Tím, že si vyberete dětské oblečení s certifikátem GOTS uděláte dobře nejen svým dětem. Pomůžete také trochu zlepšit svět, naše životní prostředí i životní podmínky všech lidí, kteří pracují v našem dodavatelském řetězci.

Co znamená GOTS?

GOTS je zkratka pro Global Organic Textile Standard. Jedná se o nejpřísnější mezinárodní certifikaci biotextilu. Cílem certifikace je posílení udržitelnosti a férovosti při výrobě oblečení. To znamená ekologicky čistou výrobu i čistotu konečného výrobku, čímž chrání naše životní prostředí, zdraví lidí zaměstnaných na bavlněných plantážích a ve výrobě a v neposlední řadě i uživatelů oděvů z biobavlny. Certifikát zajišťuje také bezpečné a lidsky důstojné pracovní podmínky farmářů a pracovníků ve výrobě.

Na co se můžete spolehnout, když vyberete oblečení GOTS?

  • Všichni dodavatelé a subdodavatelé musí být certifikováni. Celý dodavatelský řetězec je monitorovaný a lze dohledat každý technologický krok ve výrobě jednotlivého kusu oblečení.GOTS inspekce jsou prováděny třetí stranou, kontroly se provádějí jednou za rok a náhodně.
  • Při pěstování organické bavlny se nepoužívají pesticidy. Jsou povoleny pouze zdravotně a ekologicky nezávadné postřiky (výtažky z místních zdrojů) a hnojiva (hnůj a kompost). K hubení škůdců se využívají přirozené přírodní procesy (např. přirození predátoři škůdců pěstované bavlny). Než se z vypěstované bavlny stane hotová látka, musí se vyčistit, spříst, vybělit, nabarvit a utkat. Standard GOTS připouští ve výrobním procesu používání pouze ekologicky a zdravotně nezávadných postupů a sloučenin. Díky tomu v oděvech s certifikací GOTS nejsou přítomny zbytky nebezpečných chemikálií, neničí se půda a nedochází ke znečišťování vody buď splachováním pesticidů z bavlněných plantáží nebo vypouštěním odpadních vod plných nebezpečných chemikálií. To je pravý opak od konvenčního textilního průmyslu, který je jedním z největších znečišťovatelů naší planety. Více o dopadech tzv. rychlé módy si můžete přečíst v článku "Rychlá móda" na našem blogu.
  • Výrobci splňující požadavky GOTS jsou také zavázáni k postupnému snižování spotřeby energií a vody na pěstování a výrobu. Při šetrném způsobu pěstování biobavlny se ušetří až 90 % vody oproti běžnému způsobu pěstování. K tomu více v našem článku "Biobavlna – méně známý způsob, jak šetřit vodou" na blogu.
  • Dětské oblečení s certifikací GOTS je vyrobeno minimálně ze 70 % z organické bavlny. Aby výrobek mohl nést navíc označení "organic", musí obsahovat minimálně 95% podíl organické bavlny. V KAAMO obsahuje všechno dětské a kojenecké oblečení minimálně 95 % organické bavlny (s výjimkou ponožek a plavek). Organická bavlna zaručuje, že kojenecké oblečení je měkké, jemné na dotek a příjemné na nošení. Vlákna biobavlny nebyla oslabena chemikáliemi, proto se nepoškodí tak snadno jako klasická bavlna, dětské oblečení je odolnější, déle vydrží a ani po mnoha vypráních se nesrazí, nevyblednou barvy a zachová svůj tvar. Více v našem článku "Dejte šanci biobavlně" na blogu.
  • Certifikace GOTS pokrývá také principy Fair Trade. Farmáři a zaměstnanci jsou ohodnoceni důstojnými mzdami, mají regulovanou pracovní dobu, bezpečné a spravedlivé pracovní podmínky a není dovolena dětská práce.

Spolu děláme svět lepším místem. Pro nás, pro naše děti a pro náš svět. Přečtěte si více o KAAMO světě udržitelné a férové dětské módy nebo se podívejte na video, kde se dozvíte, na co si dávat pozor při výběru dětského oblečení.

 

Chci setrne oblečení

Ověřte si naše dodavatele v oficiální databázi GOTS

GOTS certifikát MAXOMORRA

GOTS certifikát WALKIDDY

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení